BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Organizavau su įmonės “CITY Service” pagalba krepšinio stovo pastatymą prie namo Sausio 15-osios gatvėje. Rinkau parašus savo name, kad būtų galima šitą stovą pastatyti kieme jau esančioje asfaltuotoje aikštelėje, kuri ”dėl blogo privažiavimo” nėra gyventojų savavališkai paversta automobilių stovėjimo vieta, kaip dažnai atsitinka miestų gyvenamuosiuose rajonuose..

Bet savo kieme mes turime kitą problemėlę - nemažą dalį namo gyventojų sudaro pensininkai, kuriems vaikų auginimas jau tolima praeitis, todėl bendraujant su jais išgirdau nuomonių, kad kam man čia reikia jog po langais mušinėtų kamuolį, drumstų jų ramybę ir panašiai. Todėl norėčiau iškelti du klausimus savo bloge, kurie man neduoda ramybės šiuo metu.

Vienas jų, labiau retorinis - esame mes krepšinio tauta, ar vis dėlto ne? :)

Ar yra vietos vaikams mūsų šalyje?

Anksčiau (prieš 20 metų), kas antras daugiabučio namo kiemas Lietuvoje turėjo savo vaikų žaidimo bei sporto aikšteles ir jomis buvo rūpinamasi valstybiniu lygiu, tačiau per paskutinius 20 metų jos buvo apleistos, neprižiūrimos, ko pasekoje beveik visai išnyko arba tapo “naktinėmis paauglių pasilinksminimo vietomis”. Tiesa, pavieniai entuziastai bei verslininkai savo lėšomis bandė atgaivinti šias aikšteles ir situacija pradėjo gerėti - bet ar pakankamai? Panašu, kad ne.

Aš manau, kad būtų mažiau išlaidų (žiūrint iš materialinės pusės) jei valstybė ir savivaldybės investuotų į jaunimo užimtumą, aikštelių statymą, o ne bandytų juos vėliau “sugrąžinti į doros kelią” įkalinimo įstaigose, juos ten išlaikant mokesčių mokėtojų, tai yra visų mūsų, pinigais. Ten jie “praeina tokią mokyklą”, kad retas iš jų grįžta į normalaus piliečio gyvenimą. Gal verčiau suteikime jiems galimybę praleisti sporto aikštelėse, o ne laiptinėse, kur jie tyko mūsų grįžtančių vėlumoje su peiliu rankoje?

Trūksta mūsų visuomenėje pilietškumo, supratimo, kad neužtenka gyvenime pasodinti medį, užauginti vaiką bei pastatyti namą. Jei kiekvienas galvotume tik apie save, neskristume į kosmosą, nekurtume vaistų sergantiems nepagydomomis ligomis ir panašiai… Kiekvienas galvoja tik apie save, mano esąs ypatingas ir geresnis už kitus, tačiau nuolat skundžiasi, kad apie jį niekas nepagalvoja ir juo nepasirūpina. Tokie jau mes lietuviai esame. Bet keičiasi kartos ir žmonės keičiasi. Gal pradėkim nuo savęs ir rūpinkimės ne tik savimi ar savo šeima, bet ir kitais? Juk kiekvienas iš mūsų esame mūsų visuomenės dalis ir tai ką paliksime po savęs šioje žemėje - bus tik mūsų darbai..

Patiko (0)

Rodyk draugams

Vienas komentaras įrašui “Vaikai krepšinio aikštelėse - suaugusiųjų priešai?”
  1. Aš pritariu šiai idėjai ir manau, kad vaikų žaidimų ir sporto aikštelės yra labai reikalingos. Mes prie savo namų savo lėšomis, prisidėjus visiems kaimynams, įsirengėme vaikų žaidimo aikštelę. Na visi atsakingi tėvai pritars, kad vaikai privalo turėti saugią ir tam pritaikytą vietą žaisti lauke.

Komentuokite