BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Artėjant Europos krepšinio čempionatui Lietuvoje, daugelis krepšinio gerbėjų jau dabar sudarinėja savo favoritų rinktinės dvyliktuką. Mano kuklia nuomone, rinktinės vienuoliktukas aiškus jau dabar ir jį gali pakoreguoti tik gautos traumos ar kiti, ne su krepšiniu susiję faktoriai (kaip Latvijos rinktinės pasiruošime Europos krepšinio čempionatui 2009 m. Lenkijoje, vadovaujant Kęstučiui Kemzūrai, kai teko pašalinti kelis krepšininkus iš rinktinės dėl drausmės pažeidimų). Manau, kai kurie krepšininkai pakankamai ryškiai pranoksta kitus savo indvidualiu meistriškumu, o kai kuriose pozicijose, pavyzdžiui įžaidėjų - tiesiog nėra pakankamos konkurencijos.

 

 

Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatai
Pozicija Žaidėjas Komanda
Gynėjai Rimantas Kaukėnas Sienos „Montepaschi”
  Šarūnas Jasikevičius Stambulo „Fenerbahce Ulker”
  Renaldas Seibutis Edirnės „Olin Genclik”
  Mantas Kalnietis Kauno „Žalgiris”
  Tomas Delininkaitis Kauno „Žalgiris”
  Martynas Gecevičius Vilniaus „Lietuvos rytas”
  Martynas Pocius Kauno „Žalgiris”
  Mindaugas Lukauskis Oldenburgo „EWE Baskets”
Puolėjai Donatas Motiejūnas Trevizo „Benetton”
  Kšyštofas Lavrinovičius Sienos „Montepaschi”
  Darius Songaila Filadelfijos „76ers”
  Paulius Jankūnas Kauno „Žalgiris”
  Simas Jasaitis Vilniaus „Lietuvos rytas”
 Treneriai jau atsisakė šių kandidatų Deividas Gailius Bolonijos „Canadian Solar”
  Mindaugas Kuzminskas Kauno „Žalgiris”
  Artūras Jomantas Vilniaus „Lietuvos rytas”
Vidurio puolėjai Robertas Javtokas Kauno „Žalgiris”
  Darjušas Lavrinovičius Stambulo „Fenerbahce Ulker”
  Jonas Valančiūnas Vilniaus „Lietuvos rytas”
  Marijonas Petravičius Milano „Armani Jeans”

Mano rinktinės vienuoliktukas,  jei nebus netikėtumų:

Įžaidėjai

Mantas Kalnietis ir Šarūnas Jasikevičius.

Abu krepšininkai šiuo metu neturi labai ryškių konkurentų šioje pozicijoje, dėl Lietuvoje šiuo metu esančio aukšto meistriškumo įžaidėjų trūkumo. Abu krepšininkai papildo vienas kitą. “Šaras” stipresnis poziciniame puolime bei rungtynių lemiamais momentais, “Kalnas” naudingesnis kai Lietuvos rinktinei bus naudingiau žaisti greitai puolime - kuo dažnai naudodavosi treneris pasaulio čempionate Turkijoje praėjusiais metais. Tam tikromis rungtynių atkarpomis komandai galėtų vadovauti Mindaugas Lukauskis, Tomas Delnininkaitis ar Martynas Gecevičius, tačiau mano vienuoliktuke jiems vietos aš neradau..

Atakuojantys gynėjai

Martynas Pocius ir Renaldas Seibutis bei Rimantas Kaukėnas.

Šiuo metu šie krepšininkai mano nuomone išsiskiria indvidualiu meistriškumu bei universalumu, visi gerai pataiko iš toli, puikiai veržiasi po krepšiu, gali susikurti patys progas metimui - ko trūksta Martynui Gecevičiui ir iš dalies Tomui Delininkaičiui. Turi galimybių į dvyliktuką prasimušti ir Mindaugas Lukauskis. Jis labai universalus, todėl gali epizodais pasislinkti rungtyniauti ir į krašto puolėjo poziciją, keisdamas nuo suoliuko Simą Jasaitį.

Lengvasis krašto puolėjas

Šioje pozicijoje šiuo metu rinktinės treneriai turi galvos skausmą, kadangi vienintelis likęs tikras kašto puolėjas yra Simas Jasaitis.

Sunkieji krašto puolėjai

Darius Songaila ir Kšyštofas Lavrinovičius manau šioje pozicijoje šiuo metu yra geriausi krepšininkai rinktinėje. Realias galimybes turi ir Paulius Jankūnas, tačiau manau rinktinėje treneriai pasiliks tik du “ketvirtus numerius”. Donatas Motiejūnas nėra dar toks stiprus indvidualiai, kad galėtų varžytis su anksčiau mano minėtais “rinktinės veteranais”. Jis turėtų galimybių tik tada, jei treneriai nuspręstų “žiūrėti į priekį” ir jį paimtų į rinktinę dėl potencialo ateityje. Iš Kęstučio Kemzūros komentarų spaudoje galima būtų suprasti jog jauni krepšininkai vien dėl jų potencialo lengvatų negaus.

Centrai

Robertas Javtokas, Darjušas Lavrinovičius ir Jonas Valančiūnas yra tie krepšininkai, kurie turi visas galimybes išbėgti ant parketo šiame Europos čempionate. Robertas dėl gebėjimų gynyboje bei puikių lyderio sąvybių komandos rūbinėje. Darjušas dėl savo universalumo puolime, o Jonas dėl didžiulio potencialo rinktinėje ateityje. Marijonui Petravičiui šioje Kemzūros rinktinėje, manau vietos neatsiras.

Taigi, rinktinės vienuoliktukas būtų toks:

1.Mantas Kalnietis

2. Šarūnas Jasikevičius.

3. Rimantas Kaukėnas

4. Martynas Pocius

5. Renaldas Seibutis

6. Simas Jasaitis

7. Darius Songaila

8. Kšyštofas Lavrinovičius

9. Robertas Javtokas

10. Darjušas lavrinovičius

11. Jonas Valančiūnas

12. Tomas Delininkaitis, Mindaugas Lukauskis (abu turi galimybių dėl galimybės žaisti dviejose pozicijose) ?

O koks būtų Jūsų rinktinės dvyliktukas?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuokite