BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bendraujant su Klaipėdos krepšinyje dirbančiais asmenimis, ne kartą esu girdėjęs ir iš dalies su jais sutinku, jog Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo rinktinėse retai rungtyniauja krepšininkai iš Klaipėdos. Dar rečiau į rinktines patenka krepšininkai iš provincijos miestų. Šį kartą neturiu omenyje jaunuolių kilusių iš provincijos, tačiau išvykusių mokytis ir žaisti į Kauno ar Vilniaus krepšinio mokyklas jiems sulaukus vos 15 ar 16 metų. Aš apie tuos, kurie liko savo rajono krepšinio mokykloje ir jų šansai patekti į rinktinę sumažėjo iki minimumo. Panagrinėkime to priežastis.

Taip, tas tiesa, kad beveik niekada rinktinėms nevadovauja vyriausias treneris, kuris būtų pavyzdžiui iš Šilalės, Klaipėdos ar Raseinių… Tai, kad esi vienas geriausių savo amžiaus grupėje Lietuvoje,  tavo galimybė atstovauti rinktinei gali ir nepadidėti. Kita, ir manau svarbesnė priežastis galėtų būti ta, kad rajonų, ir tokio miesto, kaip Klaipėda - jaunieji krepšininkai dažnai nėra pasiruošę žaisti pozicinio, dažnai sudėtingesnio komandinio krepšinio, kuris propaguojamas daugelio rinktinių trenerių. Jie “nardo, kaip žuvys vandenyje”, kai žaidžiamas žaidimas vienas prieš vieną ar vyksta nepertraukiamas greitas puolimas, tačiau vos tik susiduria su poziciniu krepšiniu bei deriniais, tarsi “dingsta iš aikštės”. Dar nieko baisaus jei esi “aukštaūgis” ir tiesiog tokiu atveju lauki kamuolio perdavimo po krepšiu. Tačiau jei esi atakuojantis gynėjas ar įžaidėjas ir pats turi vadovauti komandos žaidimui? Mačiau savo akimis, kaip vienas prieš vieną labai gerai žaidžiantis jaunas įžaidėjas klaipėdietis, organizuodamas žaidimą puolime, prarado 3 kamuolius viduryje aikštės per dešimt jam skirtų žaidimo minučių. Ir varžovų rinktinė, prieš kurią jis žaidė tikrai buvo gana silpna.

Egzistuoja ir kita problema - kai treneriai į rinktinę įtraukia savo, ar kitų proteguojamus krepšininkus. Galime prisiminti tą patį klaipėdietį Marių Runkauską, kuris būdamas indvidualiai vienas geriausių Lietuvoje savo amžiuje, nepakliuvo į jaunimo rinktinę, kuriai tuo metu vadovavo treneris Rimas Kurtinaitis. Tačiau, toje pačioje pozicijoje žaidę ir niekuo  iš komandos neišsiskyrę Tautvydas Barštys bei trenerio sūnus Giedrius Kurtinaitis į ją pateko dėl daugeliui suprantamų priežasčių.

Taigi, ką reikėtų keisti, kad rinktinėse žaistų daigiau kitų miestų krepšininkų ir jų tobulėjimo kokybė gerėtų? O gal ir gerai, kai geriausi jaunuoliai dar būdami vaikai išvažiuoja į vieną iš dviejų didžiųjų Lietuvos miestų krepšinio mokyklų? Ar reikalinga rotacija tarp rinktinių trenerių, kad trenerių pareigos nebūtų krepšinio federacijos “dalinamos pagal pažintis”?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “Gal ir neatsitiktinai Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinėms atstovauja tik vilniečiai ir kauniečiai?”
 1. labai vienpusiška sakyčiau… plius u17 dabar turi net keletą iš vadinamos provincijos (net iš klp).. tačiau teisybės irgi matau ;)

 2. Nepamirskit kad cia tik kandidatu stovykla, joje dalyvauja ir klaipedieciai, ir provincijos krepsininkai. Tik dvyliktuke galutiniame daznai ju nelieka.

 3. scuby rašė:

  Mes klaipedieciai parodeme dar karta savo mentaliteta ir supratima apie krepsiny.Paskaiciuok rimai metus ,kiek is ju jokio zaidejo nebuvo rinktineje -pradedant u17-baigiant u21.Mes klaipeda nebepadarome zaideju vertu rinktines,ir tie kurie tampa kandidatais(dauguma)proteguojami turtingesniu teveliu!Vienareiksmiai….
  Geriausi ir perspektyviausi jaunuoliai visada visada isvyks y kauna ar vilniu,nes ten galimybes ir poziuris radikaliai skiriasi nuo musiskio.pradedant nuo suteikiamu sportavimui salygu,apgyvendinimo,maitinimosi ir galimybes suderinti mokslus(asmenines zinios).Degraduoja Klaipedos jaunimas,labai dziaugiuos ,kad Lengvinas pasirinko “perlo”komanda,nes mums jis nereikalingas?!poto klausiamia, kodel jis nezaidzia uz neptuna?
  niekada nesuprasiu ka rinktines kandidatu sarase daro T.Mazelis? Anuzis?(tevu ytaka)
  kaip tarp kandidatu kazkada buvo Simkevicius?(tevu ytaka)
  Brencius?vienas realesniu kandidatu.

 4. Kaip matome, autoriau straipsnis buvo į temą, neliko nei vieno iš provincijos rinktinėje. Tie, kurie kilę iš rajonų, pvz Valančiūnas - nei vienas jau seniai ten nebesportuoja…Visi žaidžia Vilniuje arba Kaune, išskyrus Pukis (JAV).
  Evaldas Aniulis AG 1.88 24.01.1992 Siauliu (LTU)
  Vytenis Cizauskas G-P 1.90 16.09.1992 Kaisiadoriu (LTU)
  Rolandas Jakstas P 2.00 28.09.1992 Plunge (LTU)
  Tadas Mazelis G-P 1.94 25.12.1992 Klaipeda (LTU)
  Egidijus Mockevicius C 2.07 01.09.1992 Kursenai (LTU)
  Deividas Pukis G-P 1.94 10.01.1992 Silute (LTU)
  Dovydas Redikas P 1.95 11.12.1992 Kursenai (LTU)
  Tautvydas Sabonis P 2.02 01.05.1992 Valladoli (ESP)
  Renaldas Simanavicius LP 1.85 30.05.1992 Kaunas (LTU)
  Zygimantas Skucas AG 2.00 18.03.1992 Kaunas (LTU)
  Edgaras Ulanovas AG 1.99 07.01.1992 Kaunas (LTU)
  Jonas Valanciunas C 2.10 06.05.1992 Utena (LTU)

 5. Taip kad jei norite patekti į rinktinę, rinkitės vieną iš didžiųjų miestų krepšinio mokyklų (geriau Vilniaus ar Kauno), nes kituose miestuose sąlygų gerų tobulėti ir būti pastebėtam gali nebūti.

 6. nereikia pasakeliu, pateke atsieit del teveliu - reg.sezono nugaletoju komandos lyderiai. berods 6 is 7 MKL cempionatu Knasiukai zaide finaliniuose ketvertuose. U18 - sidabras ir 1 zaidejas rinktineje; U17 -bronza ir 1 zaidejas; U16 - bronza ir 0 zaideju

 7. Yra treneris ir Jis renkasi zaidejus, o kalbeti, kad tevu itaka, tai gali tik skystablauzdziai. Nepaeme i rinktine, ir ka? Klimavicius jokiose rinktinese nera zaides, nei buves kandidatu. Klaipedos poziuris i sporta yra nevykes, klaipeda sporte niekada nebus Vilnius, juo labiau Kaunas. Reikia dirbti, ir dar karta dirbti.

 8. Algirdas rašė:

  Po Lietuvos veteranų lygos finalų Jonavoje dalyvavome uždarymo furšete.Prisėdau prie jaunimo rinktinės trenerio R.Kurtinaičio (šalia dar sėdėjo FIBA arbitras J.Storpirštis)ir aš uždaviau p.Rimui klausimą apie klaipėdiečius.Klausimas skambėjo taip:”Treneri,ar padarėte klaidą,kad neįtraukėte M.Runkausko į rinktinę?”Ir garbė šiam olimpiniam čempionui,kuris pripažino:”Taip aš padariau klaidą,neįtraukdamas Mariaus į rinktinę?” O aš galiu tik paliūdyti vieną faktą.Kuomet dar tik “stygavome miesto pirmenybes-(leidome 26 komandas)už ,berods,”Autonoja” ar panašiai skambėjo pavadinimas,bet žinau tiksliai ,kad tai buvo Tamašauskų kūrinys.Jie pralaimėdavo daug ir visiems(jų rungtynėse pasiekti miesto “A’lygos rekordai:D.Anužis 16 tritaškių ir R.Barasa 113 taškų per rungtynes).Ir atėjo Mariukas.Sportinės kelnaitės labiau tiko…pliažui.Bet kartu su Platūkiu pasitarę leidome Mariui dalyvauti varžybose.Taip miesto krepšinio visuomenė pamatė Marių Runkauską.Jei ne kurie “niuansai su sodininkystės darbais”galėjo būti pirmo ryškumo žvaigždė…

Komentuokite