BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

“Iki šiol maniau, kad lietuviai tikrai myli krepšinį, tačiau per keturias Panevėžyje praleistas dienas įsitikinau, jog yra ne visai taip, rašo ispanų portalo „Marca” reporteris iš Panevėžio. Ispanas baisisi, jog rungtynes, kuriose nežaidžia lietuviai, daugiau nei pusšešto tūkstančio žiūrovų talpinančioje Panevėžio arenoje stebi vos keletas šimtų žiūrovų. Ispanijai žaidžiant su Lenkija arenoje tebuvo per 300 žiūrovų, kurie tylomis spoksojo į aikštelėje prakaituojančius krepšininkus ir nerodė beveik jokių emocijų.”

Tenka su šia karčia tiesa sutikti. Lietuviai lankosi tik išskirtiniuose sporto renginiuose (Žalgirio, Lietuvos ryto klubų bei LT rinktinės rungtynėse). Esame gana pasyvi tauta, mėgstanti sėdėti prie TV vakarais, skųstis savo antrai pusei ” kvailu bosu” ir gerti alų (pavargę po sunkios darbo dienos, todėl nusipelnėme tingaus poilsio). Kiti paprieštarautų jog bilietai į Europos krepšinio čempionatą Lietuvoje per brangūs lietuviams ir tektų iš dalies su jais sutikti. Mažai žmonių gali sau leisti penkioms grupės rungtynėms Klaipėdoje ar Alytuje skirti beveik pusę savo atlyginimo (apie 500-1000 litų) sumą. O jei nori arenoje apsilankyti su šeima, prireiks ir 1500-3000 litų. Didelė suma net ir vidutines pajamas uždirbančiam lietuviui. Vistik sunkmetis… Tūlas interneto komentatorius apie šią ispanų kritiką rašo taip:

- “Tokią nuomonę galėtų ir sau pasilaikyti. Taupau juk šildymo sezonui ir naujiems batams. Gal kaip nors pavyks…” Tuščios Alytaus arenos sirgalių kėdės Europos čempionato organizacinį komitetą net privertė nemokamai dalinti kvietimus į varžybas.

Teisybės dėlei, reikėtų pastebėti jog ispanai “pamiršo”, kad jų tikrai gerai žaidžiančią komandą šiame čempionate palaiko tik kelios dešimtys ištikimiausių aistruolių… 

Pasistatėme tikrai modernias arenas didmiesčiuose, tačiau po čempionato jose vyks tik koncertai pasiturintiems gyventojams. O sporto salių Klaipėdoje ar rajonų centruose sportuoti jaunimui, kaip neturėjome, taip ir neturime.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuokite