BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dalinai pritariu neseniai rašiusiam Lietuvoje dirbančiam krepšinio treneriui, kuris savo straipsnyje rašė: “dauguma vaikų krepšinio trenerių – vidutiniokai pijokėliai, sugebantys tik rėkti ant vaikų, o ne aiškinti krepšinio subtilybes“. Aš pats augau treniruojamas dviejų tokių krepšinio trenerių rajono krepšinio mokykloje. Prisimenu kaip dabar, vienoje iš pirmųjų treniruočių parodė „kaip atliekamas dvižingsnis“ bei paminėjo jog „laisvam visada reikia mesti į krepšį“ – ir tai vieninteliai patarimai, kuriuos prisimenu per septynerius metus treniruočių pas juos… Mažoka indvidualaus darbo paruošti gerą krepšininką, ar ne? Jokiu būdu nenorėčiau, kad įsižeistų sunkiai dirbantys ir talentus pastoviai randantys treneriai, nes tokių tikrai pažįstu ir labai juos gerbiu už tai ką jie daro Lietuvos krepšiniui.
Aš esu krepšinio klubo vodovas Regionų krepšinio lygoje ir pastoviai tenka bendrauti su krepšinio mokyklomis, iš kurių dauguma ir papildo mūsų klubą. Mesiu akmenėlį ir į Lietuvos krepšinio federacijos „daržą“, kaip jie įsivaizduoja, už ką mes turime mokėti krepšinio mokyklai mokestį už ją baigiantį jaunuolį, kuris net nemoka varyti kamuolio kaire ranka? Ir to neišmoko per dvylika metų treniruočių…Tai ką veikė treneris visus tuos metus? Laiku nueidavo pasiimti atlyginimo? Juk pripažinkime, kad ne vienas esame girdėję istoriją apie tai, kaip treneris paduoda vaikams treniruotėje kamuolius ir kažkur išeina…Tai gal leiskime treniruoti mūsų vaikus mokyklų ūkvedžiams, jie sėkmingai tuos kamuolius ne tik padalintų, bet ir surinktų ir greičiausiai net nebūtų išgėręs…
Pats vadovauju nemažam darbuotojų kolektyvui, todėl žinau, kad viskas bet kokioje institucijoje prasideda nuo vadovo požūrio ir darbštumo, todėl nereikia stebėtis jog turime tokią situaciją krepšinio mokyklose Lietuvoje. Vistik mūsų krepšinio mokyklose daugeliu atveju vadovauja praeityje „nusipelnę treneriai“ (o ne pvz. LKKA baigęs sporto vadybininkas) valstybės krepšiniui, tačiau juk jeigu verslo įmonėje darbuotojams mokėtų už buvusius nuopelnus, jos visos seniai būtų bankrutavusios… Bet tokia logika negalioja taip pat ant bankroto ribos esančioms, iš Lietuvos mokesčių mokėtojų išlaikomos biudžetinėms įstaigoms.
Kokių mūsų klubas gali pasiekti rezultatų su aštuoniolikmečiu, kuris realiai dar net negali žaisti „nugarą i krepšį“ prieš fiziškai stipresnius vyrus dėl savo liesumo ir dėl to, kad su aukštaūgiu tiesiog niekas atskirai nedirbo, o per treniruotes jis lakstė kartu su „mažiukais“mėtydamas tritaškius.
Galėtų man koks NBA sporto vadybą išmanantis pilietis pasakyti – pasirašykite ilgalaikį kontraktą, padirbėkite su juo ir parduokite turtingesniems klubams. Bet jūs turėtumėte žinoti, kad šiuo metu mes džiaugiamės sumokėję už transportą, vežantį krepšininkus į išvykas, ar išmokėti atlyginimą vieninteliam klube apmokamam darbuotojui – treneriui.

Taigi, kokie būtų pasiūlymai, nes kritikuoti visada lengviausia…
1. Kompensacija už žaidėją krepšinio mokykloms iš RKL komandų tiesiog neįmanoma, todėl ją reikėtų panaikinti, kad nebūtų bereikalingų konfliktų tarp krepšinio klubų ir mokyklų.
2. Keisti krepšinio mokyklų ir kitų su sportu susijusių įstaigų vadovus profesionaliais sporto vadybininkais.
3. Į sporto pedagogo specialybę priimti tik motyvuotus studentus, praėjusius motyvacinį pokalbį atrankoje.

Kokie būtų Jūsų pasiūlymai?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuokite